0 ks / 0,00€

Doprava zadarmo Naozaj na všetko

100% originál Bez strachu z falzifikátov

Exkluzívny výber Prestížnych značiek

Blesková doprava Dnes u nás zajtra u Vás

Bezpečná cesta do školy

Hneď prvý deň v škole je plný výziev a dobrodružstva. Dokonca aj taká cesta do školy je pre deti obrovským zážitkom.

Najkratšia cesta do školy, alebo k autobusovej zastávke nemusí byť práve tou najjednoduchšou. Ak si cestu do školy prejdete spolu s deťmi rôznymi spôsobmi potom sa najlepšie rozhodnete, ktorá cesta je tá jednoduchšia. Sprevádzajte svoje dieťa na ceste do školských lavíc v prvých týždňoch kým si zvolený spôsob cesty uloží do pamäti. 

Opakovanie je matka múdrosti

Pri rozprávaní o možných dopravných situáciách, ktoré na cestách vznikajú naučíte detí "myslieť na hlas". Je to spôsob akým môžete detí pripraviť, aby sa vedeli vysporiadať v ťažkých situáciách na ceste do školy, keď budú sami. Ak ste si opakovali cestu už niekoľko krát nechajte svoje dieťa viesť Vás. Posilní to, čo sa práve dozvedelo a čoskoro budete mať doma odborníka na cestnú premávku.

Myslite na otázky týkajúce sa cesty do školy a teoreticky si ich s deťmi prejdite. Aký je správny spôsob prechádzania cez cestu? Čo urobíš, keď uvidíš svojich kamarátov na druhej strane cesty

Stanovte jasné pravidlá

Rozhodnite sa spoločne na tvrdých a rýchlych pravidlách, ktoré sú pre Vás dôležité!  "Pozri sa vľavo, vpravo !" “Červená – STOP !“ sú jednoduché pravidlá, ktoré sú účinnejšie a rýchlejšie ako dlhé vysvetľovanie.

 

top